jak nawilżać skórę?

SKĄD SIĘ BIERZE WODA W SKÓRZE?

SKUTECZNE NAWILŻANIE

Panuje przekonanie, że woda zawarta w kosmetykach może wnikać w skórę i w ten sposób nawilżać ją i wygładzać zmarszczki. Nic bardziej błędnego! Woda nie tylko nie ma właściwości nawilżających, ale wręcz przeciwnie – działając z zewnątrz na skórę przez dłuższy czas, niszczy barierę naskórkową, wysusza ją i odwadnia.
Dobrze znany przykład to fakt, że po kąpieli w wannie czy po pływaniu skóra staje się bardziej sucha, wiotka, jakby pomarszczona, nieelastyczna. To znak, że wbrew pozorom zabrakło w niej…wody!

SKĄD SIĘ BIERZE WODA W SKÓRZE?

A sztuka odmładzania skóry to sztuka precyzyjnego dostarczenia wody do naskórka i jej skutecznego zatrzymania.

Wodę pobieramy z otoczenia wyłącznie podczas jedzenia i picia. Zawartość wody w głębszych warstwach skóry wynosi ok. 50% i jest praktycznie stała. Czym bliżej powierzchni, tym bardziej poziom wody się obniża w wyniku naturalnego procesu odparowywania przez naskórek. W jego zewnętrznej warstwie zawartość wody to już tylko ok. 10-13%. Jeśli spada poniżej tej wartości, stan i wygląd skóry znacznie się pogarszają. Pojawiają się zmarszczki, suchość, wiotczenie i następuje utrata ładnego kolorytu. Zwalnia metabolizm. Skóra się starzeje.
Zatem naturalnym źródłem wody w naskórku nie jest pobieranie jej z zewnątrz, np. z kosmetyku. To absolutnie niemożliwe! Woda dostaje się do naskórka z głębszych warstw skóry i tkanek. A kosmetyczne nawilżanie powinno polegać na tym, żeby tę wodę skutecznie utrzymać.

DLACZEGO ZATRZYMANIE WODY W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE SKÓRY MA ZNACZENIE DLA PIELĘGNACJI ANTI-AGING?

Tylko wtedy, gdy w skórze jest odpowiednia ilość wody, procesy metaboliczne mogą przebiegać w prawidłowy sposób i w prawidłowym tempie. Tylko wtedy mogą skutecznie działać składniki przeciwstarzeniowe, np. stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Zatrzymanie wody zapewnia skórze jędrność i sprężystość. Jest to szczególnie ważne dla cery, na której widać już oznaki jej starzenia się.
 

JAK SKUTECZNIE ZŁAPAĆ I PRZYTRZYMAĆ CZĄSTECZKI WODY W NASKÓRKU – H2O INFUSION

W serii H2O INFUSION opracowaliśmy niezwykle sprawny, innowacyjny mechanizm ZASADZKI NA WODĘ, który pozwala zatrzymać ją w skórze jak w pułapce bez wyjścia. Tworzy ją 6 różnych form kwasu hialuronowego i 11 składników biologicznie czynnych. Podczas każdego aplikowania kosmetyku BILIONY NANODYSKÓW™, rewolucyjnych nośników mniejszych niż przestrzenie międzykomórkowe, wprowadzają aż do 14. warstwy naskórka składniki aktywne, które w normalnych warunkach nie mogą wniknąć w skórę. Chwytają one cząsteczki wody na dużej głębokości i przytrzymują je w naskórku.
Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala uzyskać fenomenalne efekty poprawy nawilżenia i odmłodzenia wyglądu skóry.

Polecamy:

 • Wyprzedane
  Darmowa dostawaBestseller
  H2O Infusíon Płynny Krem-Wypełniacz Zmarszczek pod Oczy, na Twarz i Szyję
  249,00 
 • Yonelle H2O Infusíon Krem HydrolipidowyWyprzedane
  Darmowa dostawaBestseller
  H2O Infusíon Krem Hydrolipidowy
  249,00 
 • Wyprzedane
  Darmowa dostawa
  H2O Infusíon Hydro-Krem pod Oczy
  189,00 
 • Wyprzedane
  Bestseller
  H2O Infusíon Płatki S.O.S. pod Oczy
  99,00 
 • Wyprzedane
  Bestseller
  H2O Infusíon Płatki S.O.S. pod Oczy 1 Aplikacja
  29,00 

Treści prezentowane na blogu są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, cytowanie i powielanie tekstu z bloga możliwe jedynie po podaniu pełnej nazwy i adresu źródła yonelle.pl/blog i uzyskaniu zgody autora.

Autor:

Małgorzata Chełkowska
doktor nauk chemicznych,
kosmetolog
Pasjonatka nowoczesnej kosmetologii. Wieloletni praktyk w zakresie opracowywania produktów i zabiegów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa i skuteczności kosmetyku. Wykładowca, autor publikacji naukowych oraz branżowych. Współzałożycielka marki kosmetycznej YONELLE.

Dodaj komentarz