pielęgnacja skóry wokół oczu

CZUŁA STREFA

SKÓRĘ WOKÓŁ OCZU DERMATOLODZY NAZYWAJĄ TRUDNĄ. DLACZEGO?

Skórę wokół oczu dermatolodzy nazywają trudną. Dlaczego? Jest cienka i delikatna jak jedwab, więc łatwo ją uszkodzić. Zareaguje na zbyt dużą ilość słońca, zbyt małą ilość snu i ujawni wszystkie grzechy związane z dietą. Co więc robić, by skóra wokół oczu zachowała gładkość?

DLACZEGO SKÓRA WOKÓŁ OCZU STARZEJE SIĘ NAJSZYBCIEJ?

Międzynarodowe statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Większość kobiet na świecie twierdzi, że to właśnie skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Poza tym mamy z nią same kłopoty. Zwykle jest cienka jak papier, czasem przesuszona albo opuchnięta i zasiniona. Idealna skóra wokół oczu to rzadkość. Za taki stan rzeczy odpowiada genetyka. Niestety nic z nią nie zrobimy, bo nie mamy wpływu na budowę i układ powiek nie mamy, podobnie jak na mięsień okrężny oka. W końcu to na nim spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie sprężystości skóry w strefie powiek. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ mrugamy mniej więcej 20 razy na minutę, a poza tym naprężamy mięsień za każdym razem, kiedy się śmiejemy, dziwimy albo denerwujemy. Mięsień znosi więc dzielnie nasze emocje, ale niestety taki stan nie trwa wiecznie. Tym bardziej że kilka milimetrów nad nim jest skóra powiek, najcieńsza na całym ciele, a więc i najbardziej wrażliwa. Z wiekiem wszystkie warstwy skóry, począwszy od mięśnia, ulegają procesowi wiotczenia. W dodatku wszystko dzieje się w szybszym tempie pod wpływem słońca, wolnych rodników i smogu.

I jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to powieki – zwierciadłem trybu życia. Brak snu i niezdrowa dieta to właśnie te niedoskonałości życia, które odbijają się na wyglądzie skóry i w związku z którymi zawsze możemy coś poprawić. Dobrze znamy problem „doliny łez”, podkrążonych albo opadających powiek. Inne niebezpieczeństwa związane z powiekami? Tak zwane przepukliny tłuszczowe. Nazwa mrozi krew w żyłach, a jest to nic innego jak popularne opuchnięcia. Powodem jest osłabienie mięśnia. Między jego rozluźnione włókna przedostaje się tkanka tłuszczowa i nie chce już wracać na miejsce, a opuchnięcia zadomawiają się na powiekach na dobre. 

CO ROBIĆ? JAK PIELĘGNOWAĆ STREFĘ SZCZEGÓLNIE WRAŻLIWĄ?

Warto wesprzeć się skoncentrowaną pielęgnacją, która uwzględnia wszystkie objawy starzenia się skóry wokół oczu, jak: zmarszczki mimiczne i statyczne, utratę jędrności i opadanie powiek, spadek nawilżenia i cienie pod oczami. Najbardziej efektywną formułą będzie serum, a w przypadku nowego kosmetyku Trifusion Ultra Lift pod oczy i na powieki można mówić o kosmetycznym „mikrochirurgu”. Stosowany na dzień i na noc redukuje zmarszczki mimiczne i unosi powieki. Dzieje się tak dzięki nowoczesnemu połączeniu składników. Pierwszy z nich to miorelaksujący SPILANTOL, o działaniu przypominającym botulinę. Jest połączony z heksapeptydem oraz biopolimerową siateczką i błyskawicznie wygładzają i napinają skórę powiek. Formuła produktu jest na tyle wydajna, że wystarczy jedna kropla wklepana w skórę, by pojawiły się rezultaty. Znakiem firmowym Yonelle są oczywiście nanodyski, które transportyują aktywne składniki w głąb skóry. Dzięki czemu mamy pewność, że peptydy dotrą na miejsce i zadziałają w samym źródle problemu. 

TRIFUSION eye ultra lift open

CZEGO WIĘC OCZEKIWAĆ OD TEGO KREMU? 

Dane są bardzo konkretne, bo już po siedmiu dniach stosowania zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. Z kolei tuż po wklepaniu delikatna okolica oczu odzyskuje komfort nawilżenia. Z czasem pojawia się też efekt uniesienia powiek, a spojrzenie odzyskuje blask i młodość. Jest też coś, co można zrobić, by poprawić jakość skóry i wspomóc działanie kosmetyku. Automasaż liftingujący – zajmuje tylko kilka minut, jest prosty i przyjemny, a stosowany przy każdym nakładaniu serum daje niezwykłe rezultaty. Instrukcję masażu znajdziesz pod linkiem.

Autor:

Małgorzata Milewska
Kierownik Działu Pielęgnacja Twarzy Yonelle Beauty Institute

Comments

  • Elżbieta Januszkiewicz
    6 lutego 2020

    Wyprobowałam i Polecam z całego serca .Jestem bardzo zadowolona z efektów. .Moja skóra wokół oczu promieniuje,zmarszczki spłycily się a powieki uniosły.Zawsze już będę go używać ❤❤❤

    reply

Dodaj komentarz