WITAMINA C + KREM Z FILTREM – DUET NA LATO I NA LATA

Kosmetyk z witaminą C i filtr przeciwsłoneczny to niezawodny duet – szczególnie latem, gdy znacznie częściej przebywamy na słońcu. To połączenie doskonale współgra ze sobą, zapewniając skórze niezbędną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, przywracając jędrność, witalność i rozświetlenie oraz zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Skąd bierze się moc tego duetu i dlaczego warto wdrożyć go do codziennej pielęgnacji?

Latem skóra narażona jest na zwiększoną ekspozycję promieniowania słonecznego, które emituje 3 typy promieniowania: podczerwone IR, widzialne VIS oraz ultrafioletowe UV. Temu ostatniemu podczas badań dermatologicznych zostało poświęcone najwięcej uwagi ze względu na jego negatywne skutki oddziaływania na organizm.

Promieniowanie UV w zależności od długości fali można podzielić na UVA, UVB i UVC, z czego aż 95% całkowitego spektrum UV stanowi promieniowanie UVA. Przenika przez ubrania i szyby oraz do głębszych warstw skóry, czyli aż do skóry właściwej. Efekty jego działania kumulują się przez lata. W przeciwieństwie do promieniowania UVB, którego skutki widzimy jako zmianę kolorytu skóry w postaci opalenizny czy  oparzenia słonecznego, promieniowania UVA nie jesteśmy w stanie odczuwać od razu. Jego skutki widzimy później.

Promieniowanie UVA a skóra  

Dlaczego skutki promieniowania UVA widać po czasie?

Odpowiadają za to tzw. reakcje opóźnione, które polegają na destrukcyjnym działaniu promieniowania UVA na struktury białek oraz kwasów nukleinowych (co może prowadzić do powstawania nowotworów). Dodatkowo, promieniowanie UVA powoduje szereg negatywnych skutków oddziałujących na szybsze starzenie się skóry – Sandra Frączak, Ekspertka YONELLE.

W efekcie następuje:

 • Obniżenie jakości struktury elastyny. To wpływa na utratę prawidłowych parametrów biomechanicznych skóry takich jak jędrność i elastyczność.
 • Natychmiastowe uwalnianie melaniny do komórek naskórka. To oznacza, że aktywnie bierze udział w powstawaniu przebarwień. Im większa ekspozycja na promieniowanie UV, tym intensywniejsze zmiany barwnikowe na skórze.
 • Uwalnianie kolagenu z fibroblastów – działa to uszkadzająco na kolagen powodując rozpad jego cząsteczek.
 • Większa produkcja enzymów przez fibroblasty zwane metaloproteinazami, które są odpowiedzialne za niszczenie włókien kolagenu i elastyny. Wpływa to na fotostarzenie się skóry (ang. photoaging).
 • Występowanie wolnych rodników, które wykazują degradacyjny wpływ na wszystkie typy komórek oraz tkanek. W efekcie następuje starzenie się skóry.

Witamina C na ratunek skórze

Jak zatem zminimalizować skutki oddziaływania UV na skórę? Z pomocą przychodzi stosowanie regularnie i w odpowiedniej ilości kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Sumienne, codzienne pamiętanie o zastosowaniu SPF pozwoli zachować skórze młodość oraz utrzymać ją w dobrej kondycji i zdrowiu.

Dodatkowym „wzmacniaczem” dla naszej skóry będzie połączenie kremów z filtrem z witaminą C. Składnik ten potrafi działać przeciwstawnie do większości skutków powodowanych przez ekspozycję skóry narażonej na promienie UV:

Bierze aktywny udział w postawaniu kolagenu w skórze, a dokładniej w jego przekształcaniu się w kolagen spełniający funkcje podporowe.

Witamina C bierze udział w procesie syntezy kolagenu typu I i III, które są zasadniczymi składnikami skóry właściwej i substancjami podporowymi naczyń krwionośnych.

Jeżeli organizm nie ma wystarczającej ilości witaminy C, kolagen nie może się tworzyć w odpowiedniej jakości. Warto przypomnieć o tym, iż witamina C jest witaminą egzogenna – organizm jej nie produkuje, musi zostać dostarczona z zewnątrz, w formie, która pozwoli na głębokie dotarcie. Dlaczego? Ponieważ proces przekształcania się kolagenu dzieje się w skórze właściwej na poziomie fibroblastów – zatem kosmetyk musi być dobrej jakości, podobnie jak wykorzystywana w produkcie witamina C.

Formy oraz ilości witaminy C, których używamy w YONELLE, mają tę zdolność.  Witamina C zawarta w naszych kosmetykach wspomaga syntezę kolagenu, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność oraz elastyczność skóry oraz całościowo poprawia parametry biomechaniczne skóry.

Jest potężnym antyutleniaczem, co oznacza, że jest w stanie wyłapywać oraz neutralizować wolne rodniki powodujące niszczenie komórek oraz struktur skóry.

Dzięki zapobieganiu tym procesom, witamina C wykazuje bardzo silne działanie anti-aging. Warto dodać, że siłę antyoksydacyjną składników aktywnych porównuje się właśnie do witaminy C! Jest ona punktem odniesienia działania antyoksydacyjnego.

Reguluje proces wytwarzania barwnika skóry regulując melanogenezę. Dzięki temu, jest skuteczna w walce z przebarwieniami, wyrównuje koloryt i rozjaśnia.

Jeśli witamina C dotrze do odpowiedniego miejsca (w tym przypadku do melanocytów, czyli komórek wytwarzających barwnik skóry – melaninę) może to usprawnić produkcję barwnika skóry.

W efekcie, barwnik jest równomierniej rozłożony, a tendencja do powstawania przebarwień zmniejszona. Warto pamiętać, że powstawanie przebarwień jest pobudzane przez nadmierne promieniowanie UV. W celu zapobiegania przebarwień skóry zalecamy stosowanie preparatów z ochroną przeciwsłoneczna minimum SPF30,  a w przypadku skór skłonnych do przebarwień – SPF50.

Witamina C w kosmetykach YONELLE

Witaminę C można znaleźć w serii LUMIFUSION, w formie koktajlu składników o nazwie WITAMINA C PREMIUM. Są to aktywne formy witaminy C skorelowane ze składnikami kierunkowymi m.in. resweratrolem w NANODYSKACH™, kolagenem mikrobiotechnologicznym, ekstraktem z YUZU czy kompleksem LACTIFERUL™. Całość tworzy innowacyjny koktajl o dużej sile rozjaśniania i odnowy skóry oraz działania anti-aging.

Witaminę C kryje się również w Intensywnym Serum Przeciwzmarszczkowym z serii INFUSION, Kremie z Witaminą C-Complex Odmładzającym Wygląd Cery Suchej z serii MEDIFUSION oraz w serii ROSES. Składnik jest obecny również w kremach z filtrem przeciwsłonecznym z serii: LUMIFUSION, ROSES, FORTEFUSION, METAMORPHOSIS oraz w Przeciwzmarszczkowym Kremie D3 SPF 50+.

Witamina C w połączeniu z filtrami SPF to duet idealny i warto po niego sięgać! Zapewnia wzmocnioną synergię działania przeciwko negatywnym skutkom promieniowania UV: filtr blokuje promieniowanie UV, a witamina C przeciwdziała skutkom działania UV i dodatkowo natychmiast neutralizuje wolne rodniki, nie dopuszczając do ich negatywnej aktywności. Warto sprawdzić na swojej skórze, jak dobrze sprawdza się to połączenie!

W YONELLE  wykorzystujemy kilka zaawansowanych technologicznie, stabilnych form witaminy C, które nie ulegają utlenianiu pod wpływem czynników zewnętrznych. Używamy terapeutycznej dawki tego składnika, który wnika w głąb skóry. Wykorzystujemy również witaminę C w NANODYSKACH™ czyli nośnikach, które pozwalają na znacznie głębszą penetrację – Sandra Frączak, Ekspertka YONELLE.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki kosmetyk odpowie na potrzeby Twojej skóry, napisz do nas na doradztwo@yonelle.pl – kosmetolog YONELLE dobierze dla Ciebie pielęgnację doskonałą.

Sprawdź aktualne produkty w ofercie specjalnej

Opinie
YOSHINO PURE & CARE Enzymatyczna Bio-Pianka
5.00 (15)
5
(15)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Dodaj opinię
YOSHINO PURE & CARE Enzymatyczna Bio-Pianka
YONELLE - YOSHINO
YOSHINO PURE & CARE Enzymatyczna Bio-Pianka
Sortuj według

NajnowszeSortuj

Sortuj według
 1. Sylw**
  Najlepsza pianka

  Skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz makijaż – nie trzeba po niej zmywać twarzy płynem micelarnym 🙂

 2. wi*******@.

  Najlepszy produkt do zmywania twarzy jaki miałam, zmywa tak dobrze makijaż, że nie potrzeba już używać płynu micelarnego 🙂

 3. Il*************@.

  Lekka, doskonale oczyszcza skórę. Ładnie pachnie. Twarz odpowiednio nawilżona

 4. j_******@.

  Bardzo skuteczna pianka do oczyszczania – widać efekt od pierwszego użycia! Skóra rozjaśniona i promienna. Kosmetyk daje też okazję do automasażu i celebracji chwili dla siebie!!!

 5. be****@.

  Lekka jak puch, delikatna, kremowa, pięknie pachnie, skóra jest dobrze oczyszczoną i nawilżona.

Strony 1 z 3