SMARTFONOWY PODBRÓDEK

SMARTFONOWY PODBRÓDEK I ESEMESOWA SZYJA – JAK Z NIMI WALCZYĆ?

Każdego dnia średnio przez dziewięć godzin wpatrujemy się w ekrany telefonów, tabletów i komputerów. Nawet nie czujemy, kiedy cofa się nam podbródek, a szyja marszczy. Specjaliści medycyny estetycznej określają to zjawisko jedną nazwą: tech neck. Przyjrzyjmy mu się dokładniej.

„Przez większą część dnia wpatrujemy się w ekran, przez co zginamy kark i pochylamy głowę do przodu. Taka pozycja zmienia środek ciężkości ciała i zwiększa obciążenie kręgosłupa. Na przykład, gdy pochylamy głowę o 45 stopni, obciążamy szyję dodatkowym ciężarem 25 kilogramów!”

Lekarze alarmują, że ponad połowa osób między 16. a 34. rokiem życia ma poważne kłopoty związane z bólem szyi, pleców i ramion. Gdzie szukać przyczyny takiego stanu? Wystarczy się rozejrzeć. Przez większą część dnia wpatrujemy się w ekran, przez co zginamy kark i pochylamy głowę do przodu. Taka pozycja zmienia środek ciężkości ciała i zwiększa obciążenie kręgosłupa. Na przykład, gdy pochylamy głowę o 45 stopni, obciążamy szyję dodatkowym ciężarem 25 kilogramów! Jednocześnie narażamy się na niekorzystne zmiany w szyjnym odcinku kręgosłupa, mięśniach oraz skórze. Długotrwałe pochylanie głowy z czasem prowadzi do osłabienia mięśnia szerokiego szyi. A ten, narażony na ciągłe napinanie i ściskanie, wiotczeje i się marszczy, a razem z nim skóra. Podobnie jak ciągłe unoszenie brwi skutkuje powstawaniem zmarszczek mimicznych na czole, tak samo dzieje się ze skórą na szyi. Zostaną na niej ślady takie jak na kartce papieru, którą zginamy. Płytkie bruzdki z czasem się pogłębiają i szyja traci gładkość. Jak to zwykle bywa, jedna zmiana pociąga za sobą kolejne. Skrócone mięśnie szyi i większa powierzchnia podbródka prowadzą do wiotczenia skóry w okolicach żuchwy oraz do zmarszczek marionetkowych. Pojawia się więc drugi podbródek, policzki przestają być gładkie i efekt jest taki, że o kilka lat za wcześnie musimy walczyć z wiotką skórą na szyi. Jak sobie z tym radzić?

PRZERWA NA ĆWICZENIA

Zacznij od profilaktyki, to znaczy podnoś aparat telefonu wyżej niż zwykle, czyli tak, by się nie pochylać. Poza tym możesz pobrać na telefon aplikację (Tech Neck), która daje sygnał za każdym razem, gdy trzymasz telefon za nisko. A jeśli pracujesz na laptopie lub tablecie, podłóż pod niego wysoką podstawkę, by patrzeć w ekran dokładnie na wprost. Oczywiście są jeszcze specjalne ćwiczenia rozciągające, które rozluźniają mięśnie karku, pleców i szyi. Wystarczy wykonywać je raz dziennie, przerywając na kilka minut pracę. Oto przykład: popatrz przed siebie i powoli skręć głowę w prawo, nie zmieniając ustawienia ramion. Wytrzymaj 30 sekund i powoli wróć do wyjściowej pozycji. Teraz powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Kolejne ćwiczenie: popatrz przed siebie i zacznij przechylać głowę w bok, tak jakbyś chciała dotknąć uchem ramienia. Zachowaj pozycję do 30 sekund i wróć. To samo wykonaj na drugą stronę. Na koniec przechyl głowę w dół, aż do momentu, kiedy poczujesz, jak kark i ramiona się rozluźniają.

PIELĘGNACJA SZYI I PODBRÓDKA

Skóra szyi i podbródka jest dosyć cienka i z natury niezbyt sprężysta. Niewielka ilość kolagenu czyni z niej strefę wrażliwą i mało odporną na procesy starzenia. Jej pielęgnacja powinna się w związku z tym opierać na kosmetykach specjalnych. Chodzi o formuły stworzone tak, by zaspokajać potrzeby delikatnej, wiotkiej i skłonnej do przesuszenia skóry. W składzie kosmetyków należy szukać między innymi kwasu hialuronowego. Formuła Fortefusion Kwas Hialuronowy Forte to preparat o błyskawicznym i spektakularnym działaniu odmładzającym. Choć ma lekką konsystencję, jego skład to istna bomba supernawilżająca. Są tu aktywne formy kwasu hialuronowego, tworzące trójwymiarową gąbkę molekularną z ukrytą biomolekułą. Ta ostatnia wychwytuje i wiąże nawet 5000 cząsteczek wody, dając rekordową siłę nawilżania.

Wmasowywany dwa razy dziennie w skórę szyi, dekoltu i podbródka kosmetyk przywraca jej gładki wygląd. Poza tym jego lekka i nietłusta konsystencja sprawia, że tuż po nałożeniu pojawia się efekt komfortowo nawilżonej skóry. Z czasem zmarszczki ulegają spłyceniu i wygładzeniu, poprawia się jędrność i wyrównuje koloryt skóry. Jednak dla szyi i podbródka można zrobić coś jeszcze. Kombinacja aktywnych peptydów zamkniętych w nanodyskach oraz siateczka naprężająca skórę – to składniki, które najlepiej poradzą sobie z bruzdami marionetkowymi oraz wiotczeniem skóry. Taki skład znalazł się w formule Trifusion Płynny Krem-Napinacz pod oczy, na twarz i podbródek. Dzięki płynnej konsystencji krem niczym „mikrochirurg” szybko wnika i poprawia napięcie oraz liftinguje skórę. Co ważne, sprawdzi się nawet w przypadku cery alergicznej. Warto nakładać go na serum lub stosować jako samodzielny kosmetyk na dzień i na noc.

MIKRONAKŁUWANIE DLA JĘDRNEJ SZYI

Zabieg mikronakłuwania skóry to świetny pomysł, by szybko przywrócić szyi oraz podbródkowi gładkość i napięcie. Nie trzeba serii zabiegów w gabinecie, bo można przeprowadzić je w domu. A wszystko dzięki specjalnemu zabiegowi domowemu – Infusion Zabieg Mikronakłuwania Infuzyjnego. W zestawie znajduje się  serum, które zadziała jak zastrzyk przeciwzmarszczkowy, oddziałujący na wszystkie objawy starzenia się skóry. Do tego dochodzi rolka wyposażona w 600 cienkich tytanowych igieł o długości 0,2 mm. Zabieg polega na wykonaniu mnóstwa drobnych nakłuć za pomocą mezorollera. Dzięki nim retinol i inne aktywne składniki serum wnikają w skórę nawet 1000 razy lepiej niż bez nakłuwania. Dlatego efektem regularnych zabiegów jest radykalna poprawa jędrności i gęstości skóry. Taki zabieg można wykonywać na całej twarzy, podbródku i dekolcie. Najlepiej skorzystać z dokładnej videoinstrukcji:

Polecane produkty: