retinol krem nr 1

RETINOL

SPECJALISTA DO SPRAW ODMŁADZANIA

Zajmuje ważne miejsce wśród skutecznych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych, a odkrycie jego struktury było przełomem na miarę nagrody Nobla! Chodzi oczywiście o niezawodny retinol, czyli inaczej czynną postać witaminy A, której działanie na skórę nie ma sobie równych. Sprawdź, dlaczego warto stosować ją regularnie.

Ta aktywna forma witaminy A potrafi więcej niż można przypuszczać. Jest tylko jeden warunek: musi być odpowiednio dostarczona – to znaczy, że nie wystarczy dodać retinolu do kremu.”

Dobry wzrok, piękna cera, mocne paznokcie i wreszcie zdrowe kości – właśnie tyle zawdzięczamy witaminie A. Pierwsza w alfabecie, bo jako pierwsza odkryta przez naukowców, witamina młodości jest potrzebna do życia każdej komórce naszej skóry. W końcu to dzięki niej komórki te prawidłowo się rozwijają i zachowują zdrowie. Co ją niszczy? Wrogiem numer jeden jest promieniowanie słoneczne, przed którym trudno zupełnie się uchronić, ale także naturalne procesy starzenia. Kiedy poziom witaminy A gwałtownie spada, skóra daje nam o tym znać. Staje się szorstka, sucha, łuszczy się. Podobnie zmieniają się włosy i paznokcie. Tracą zdrowy połysk, a nawet mogą się kruszyć. Stąd retinol zyskał miano ważnego składnika kosmetyków. Ta aktywna forma witaminy A potrafi więcej niż można przypuszczać. Jest tylko jeden warunek: musi być odpowiednio dostarczona – to znaczy, że nie wystarczy dodać retinolu do kremu. Retinol jest wrażliwym składnikiem. By zadziałał, należy go chronić przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym, a najlepiej zamknąć w specjalnej mikrocząsteczce, która otworzy się dopiero w skórze i tam uwolni swą cenną zawartość. To ważne, ponieważ komórki naskórka wyposażone są w receptory, które wiążą cząsteczki witaminy i w ten sposób dają jej pole do działania. Dopiero regularne stosowanie stabilnego retinolu w kremach i serum przynosi realne efekty. 

OD NASKÓRKA, AŻ PO SKÓRĘ WŁAŚCIWĄ

yonelle krem nr 1

Zaczynając od najbardziej powierzchownej warstwy skóry, retinol poprawia koloryt cery i wygładza ją. Ten składnik nakręca i reguluje zegar biologiczny skóry – to znaczy, że komórki odnawiają się, obumierają i złuszczają w szybszym tempie. To zła wiadomość dla zmarszczek. Stają się płytsze i mniej liczne. W głębszych warstwach naskórka, ten aktywny składnik potrafi jeszcze więcej. Otóż zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek podporowych, dzięki którym skóra odzyskuję jędrny i młodszy wygląd. Podobnie stymuluje wytwarzanie naturalnego kwasu hialuronowego, a wreszcie radzi sobie z nadmiarem melaniny. Ten ostatni to pigment, którego nadwyżka w skórze objawia się przebarwieniami. Retinol rozprasza melaninę, usuwa jej nadmiar i właśnie stąd po kuracji z retinolem można oczekiwać efektu rozświetlonej cery. Poza tym, zmiana kolorytu wiąże się również z poprawą ukrwienia. Tę listę zalet można uzupełnić o działanie zwężające ujścia mieszków włosowych, potocznie nazywanych porami, oraz likwidujące cienie pod oczami. Stąd tak duża popularność stosowania tej postaci witaminy A w kremach do twarzy i pod oczy. I to niezależnie od rodzaju cery. Wśród dermatologów, ten odmładzający składnik zyskał już miano złotego standardu w terapii cer dojrzałych, dotkniętych fotostarzeniem. 

RETINOL W NANODYSKACH

W poszukiwaniach kosmetyku z retinolem warto więc wybrać produkt, który zawiera stabilną postać tego składnika. Najlepiej, by był zamknięty w cząsteczce, zapewniającej bezpieczny transport w głąb skóry. W serii kosmetyków Infusion Yonelle, retinol umieszczono w nanodyskach – rewolucyjnych nośnikach transportujących substancje aktywne w głąb skóry. Dzięki takiej technologii, wchłanianie tego cennego składnika zwiększa się aż o 340 procent. Dociera on aż do 14-stej warstwy komórek naskórka i tam powoli uwalnia się zapewniając efekt rewitalizacji i liftingu szczególnie cerze dojrzałej, zmęczonej i suchej. Przy stosowaniu kosmetyków z retinolem, ważne jest, aby osoby ze skórą wrażliwą lub z tendencją do przebarwień profilaktycznie używały filtr przeciwsłoneczny w okresie letnim, kiedy jest największe nasłonecznienie.

Polecamy:

 • Darmowa dostawaBestseller
  INFUSÍON Przeciwzmarszczkowy Krem Odżywczy pod Oczy
  199,00 
 • Darmowa dostawaBestseller
  INFUSÍON Zabieg Mikronakłuwania Infuzyjnego Mezoroller + Serum
  269,00 
 • Darmowa dostawaBestseller
  INFUSÍON Intensywne Serum Przeciwzmarszczkowe
  229,00 
 • YONELLE Infusíon Liftingujący Krem Infuzyjny N°1
  Darmowa dostawaBestsellerPrezent
  INFUSÍON Liftingujący Krem Infuzyjny N°1
  239,00 
 • % Yonelle Infusíon Odżywczy Krem Infuzyjny na Noc
  Darmowa dostawaBestseller
  INFUSÍON Odżywczy Krem na Noc
  239,00  191,20 

Autor:


Małgorzata Milewska
Kierownik Działu Pielęgnacja Twarzy Yonelle Beauty Institute

Dodaj komentarz