PIELĘGNACJA Z WIELKIM C

SKUTECZNA REGENERACJA

Żadnego składnika kosmetycznego nie przebadano tak skrupulatnie jak witaminy C. Jej działanie zostało udowodnione naukowo i nie ma dziś wątpliwości, że jej codzienne stosowanie przynosi efekty. Witamina C odmładza i chroni wrażliwą cerę – tak, ale to tylko początek całej listy powodów, dla których warto sięgnąć po kosmetyk, który ją zawiera.

Witamina C jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają problem z wrażliwą cerą. Chroni, regeneruje, działa przeciwzapalnie i przyspiesza procesy gojenia.

Witamina C

Gdyby nie ewolucja, nie musielibyśmy łykać suplementów z witaminą C. Straciliśmy wspaniałą cechę, dzięki której nasze organizmy same ją syntetyzowały. Dlatego trzeba pamiętać o piciu soków cytrusowych, włączaniu do diety zielonych warzyw liściastych, a i tak nie gwarantuje to posiadania cery odpornej na fotostarzenie. Dlaczego? W tej kwestii świat nauki jest zgodny. Aby w pełni wykorzystać potencjał witaminy C, należy nakładać ją na skórę.

Czym jest witamina C w pielęgnacji?

Przyjrzyjmy się bliżej działaniu kwasu askorbinowego. Czy naprawdę jest tak ważny, by pomyśleć o włączeniu go do codziennej pielęgnacji? Działanie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C, w pielęgnacji skóry można porównać do czynów superbohatera. Z jednej strony witamina ta jest jak tarcza chroniąca przed wpływem środowiska (smogu, promieniowania UV i temperatury), a z drugiej – jak wojownik ninja, który walczy ze skutkami codziennego wystawiania się na te warunki. Nic dziwnego, jest to niezwykle skuteczny antyoksydant. Neutralizuje rodniki tlenowe, aktywne cząsteczki, które niszczą komórki skóry i przyspieszają procesy starzenia. To ważne, szczególnie kiedy mocniej świeci słońce albo poziom smogu w powietrzu staje się niebezpieczny. Właśnie wtedy skóra doświadcza inwazji rodników tlenowych i narażona jest na zjawisko zwane stresem oksydacyjnym. A stąd już krótka droga do zmarszczek, stanów zapalnych i przebarwień. Wreszcie witamina C jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają problem z wrażliwą cerą. Chroni, regeneruje, działa przeciwzapalnie i przyspiesza procesy gojenia.

Zalety witaminy C

Jednak na bardzo długiej liście niewątpliwych zalet związanych z witaminą C i jej działaniem na skórę znajduje się coś jeszcze. Bez niej nie istniałoby nasze „rusztowanie” skóry, czyli sieć włókien kolagenowych i elastynowych. To witamina C „nakręca” syntezę fibroblastów odpowiedzialnych za budowę włókien, a w efekcie za jędrną i gładką cerę. Poza tym uelastycznia ścianki naczyń krwionośnych, rozświetla i wspomaga walkę z przebarwieniami. Dermatolodzy twierdzą, że jest jednym z najsilniejszych składników odmładzających. Istnieje tylko jeden warunek: witamina C w kremie musi być zamknięta w odpowiednich cząsteczkach aktywnych, które bezpiecznie przeniosą ją w głębsze warstwy skóry.

yonelle h2o

Skuteczność kremu z witaminą C

Nie każdy krem z witaminą C jest tak samo skuteczny. Liczy się nowatorskie podejście do składnika i efektywność działania. Dlatego laboratoria Yonelle opracowały jedyną na rynku kosmetycznym potrójną witaminę C! Składnik 3C w kremie oznacza, że są w nim aż trzy różne superstabilne formy tej witaminy. Mają one zdolność wnikania w skórę na głębokość kilkunastu warstw komórek, a to rzadkość wśród kosmetyków. Jak to możliwe, że krem jest tak aktywny? Po pierwsze: nanodyski. Cząsteczki o kształcie płaskich dysków, które wypełnione składnikami aktywnymi potrafią przenieść je przez 14 warstw komórek naskórka. Po drugie: biofuzja. Krem po nałożeniu zachowuje się jak „druga skóra”. To znaczy, że ma taką samą strukturę jak powierzchnia naskórka, więc idealnie wtapia się w niego w procesie zwanym biofuzją. Efekt biologicznej naprawy uszkodzeń jest natychmiastowy. W linii kosmetyków Yonelle Biofusion wyposażonych w tę technologię i potrójną witaminę C są aż cztery formuły do pielęgnacji cery: krem regenerujący 3C na dzień z dodatkiem filtrów UV, krem naprawczy 3C na dzień i na noc, krem naprawczy 3C pod oczy oraz serum do twarzy z witaminą C 5%.

Ekspert Yonelle radzi:

Od lat kupuję kremy do dojrzałej i wrażliwej cery, ale do tej pory unikałam witaminy C. Obawiałam się alergii. Czy kremy Yonelle Biofusion 3C można bezpiecznie stosować w przypadku wrażliwej skóry?
Dziękujemy za przesłane pytanie. Już nie musi Pani unikać witaminy C. Kremy Yonelle Biofusion z formułą 3C przeznaczone są szczególnie do cer dojrzałych, wrażliwych i podatnych na podrażnienia. Można więc stosować je bez żadnych obaw o nietypowe reakcje. Zostały opracowane ze szczególnym uwzględnieniem nadwrażliwych cer. Warto podkreślić, że dzięki biofuzji krem przy pierwszym kontakcie ze skórą uszczelnia i naprawia uszkodzoną powierzchnię naskórka. Na początek warto zastosować Biofusion Krem Regenerujący 3C z filtrem SPF 10. Dzienny, miejski krem będzie chronił Pani wrażliwą cerę, zregeneruje ją i zahamuje procesy starzenia. Kolejny krok to Biofusion Krem Naprawczy 3C pod Oczy, który zredukuje długość „kurzych łapek” nawet o 49%!

Wielokrotnie czytałam o tym, że witamina C w kosmetykach szybko traci swoją moc i po otwarciu słoiczka przestaje działać. Szukam kosmetyku, w którym witaminy będzie najwięcej.
Dziękujemy za zainteresowanie witaminą C. W kosmetykach Biofusion 3C ma ona potrójną moc. Trójka bierze się stąd, że w kremie udało się zamknąć aż trzy superstabilne formy tej witaminy. Nie ma więc szans, by straciła ona swoją aktywność, tym bardziej że składniki kremu dostarczane są głęboko do skóry za pomocą nanodysków. Są to cząsteczki, które bezpiecznie przenoszą najważniejsze substancje z kosmetyku przez 14 warstw komórek naskórka. Jeśli szuka Pani kosmetyku z witaminą C, polecamy Biofusion Serum z Witaminą C 5%. Działa ono na wszystkie objawy starzenia się skóry, rozjaśnia przebarwienia i spłyca zmarszczki. Dzięki nanodyskom wchłanianie witaminy C do skóry jest nieporównywalnie większe niż w przypadku innych kosmetyków.

Polecamy:

 • Wyprzedane
  Darmowa dostawaBestseller
  BIOFUSÍON Krem Naprawczy 3C
  259,00 
 • Wyprzedane
  Darmowa dostawa
  BIOFUSÍON Krem Naprawczy 3C pod Oczy
  199,00 

Autor:

Małgorzata Milewska
Kierownik Działu Pielęgnacja Twarzy Yonelle Beauty Institute