PIELĘGNACJA SKÓRY DOJRZAŁEJ WEDŁUG DR MAŁGORZATY CHEŁKOWSKIEJ

Jedną z kluczowych zasad pielęgnacji, którą chciałabym przekazać kobietom dojrzałym lub zbliżającym się do tego etapu życia, jest konieczność bezwzględnego i regularnego dbania o skórę przy pomocy kosmetyków wysokiej jakości. Ważne jest, aby uważnie obserwować skórę i identyfikować jej specyficzne potrzeby.


dr n. chem. Małgorzata Chełkowska

Woda – źródło życia również dla skóry

Dbanie o prawidłowy poziom nawilżenia jest zawsze fundamentem pielęgnacji. Jednakże, wraz z wiekiem, skóra traci swoją zdolność do zatrzymywania wody, co prowadzi do przesuszenia, utraty jędrności i pojawienia się zmarszczek. Dlatego kluczowe jest stosowanie produktów nawilżających, które nie tylko dostarczają wilgoć na powierzchnię skóry, ale również pomagają utrzymać ją w głębszych warstwach naskórka. Biologiczny wiek naszej skóry to nie tylko kwestia powierzchowna – to złożona historia opowiadana przez każdą warstwę.

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się znacznie wcześniej, niż mogłoby się wydawać, bo już po dwudziestym roku życia, kiedy to metabolizm skóry zaczyna zwalniać. Mimo że na początku te zmiany nie są widoczne, to najczęściej około trzydziestki zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki, będące wyraźnym znakiem upływającego czasu. Jest to naturalny proces związanym z genetyką, jednak często przyspieszany przez czynniki zewnętrzne i styl życia. I to jest ten moment, w którym należy włączyć do codziennej pielęgnacji kosmetyki, które poza podstawową funkcją nawilżania, będą działały intensywniej stymulując głębsze warstwy skóry.


Styl życia może przyspieszyć proces starzenia się skóry

Na kondycję skóry mogą wpływać takie czynniki, jak:

 • Zbyt duża ekspozycja na słońce.
 • Życie w zanieczyszczonym środowisku.
 • Nieodpowiednia pielęgnacja, w tym brak dokładnego, a jednocześnie łagodnego oczyszczania skóry.
 • Brak odpowiednich działań prewencyjnych, rozpoczętych już we wczesnym wieku.

Kluczowe jest zatem zapewnienie skórze odpowiedniej ochrony.


Dobry kosmetyk – czyli jaki?

Dobry kosmetyk jest dermozgodny, naturalny dla skóry. Ma bazę, która swoim składem i strukturą przypomina naturalną strukturę skóry.

Sama dermozgodna baza jest elementem aktywnej pielęgnacji, gdyż wzmacnia strukturę skóry, która staje się zdrowsza i bardziej odporna na utratę wody oraz działanie czynników zewnętrznych. W przypadku skóry dojrzałej wskazana jest dodatkowa stymulacja, zatem kosmetyki oparte na dermozgodnych bazach wzbogacamy odpowiednimi składnikami aktywnymi.

Aby składnik aktywny mógł zadziałać głębiej w skórze, musi do niej wniknąć. To bardzo duże wyzwanie, gdyż naturalnie skóra stanowi doskonałą barierę chroniącą nas przed światem zewnętrznym. To jej podstawowa funkcja. Podjęłyśmy to wyzwanie, tworząc markę YONELLE – skupiłyśmy się na wymyśleniu metod poprawy wnikania składników aktywnych do skóry i w ten sposób osiąganiu ponadprzeciętnej skuteczności przeciwzmarszczkowej. Z dumą mogę powiedzieć, że dzięki naszym NANODYSKOM™ – unikatowym nośnikom substancji czynnych – osiągnęłyśmy założony cel.


3 typy produktów, których nie może zabraknąć w kosmetyczce dojrzałej kobiety:

1. Łagodny kosmetyk do oczyszczania skóry twarzy, bez którego nie może obejść się prawidłowa pielęgnacja. To fundamentalny etap, od którego rozpoczyna się każda skuteczna rutyna. Dobrej jakości kosmetyk odpowiednio oczyści skórę bez naruszenia bariery hydrolipidowej naskórka.

2. Krem do twarzy oparty na dermozgodnej bazie. Produkt, który jest bardzo dobrze przyswajany przez skórę i wzmocni jej funkcje barierowe, m.in. utrzymywanie odpowiedniego poziomu wody.

3. Kosmetyk do specjalistycznej pielęgnacji okolic oczu. Jest to wymagający obszar twarzy, z bardzo cienką i delikatną skórą. Szukajmy kosmetyku, który będzie poprawiał mikrokrążenie oraz w przypadku cery dojrzałej redukował objawy starzenia się skóry wokół oczu.

Ekstra tip:

W YONELLE bardzo zachęcamy do wykonywania mini zabiegów kosmetycznych w domu. Te ekstra kilka minut poświęcone na dodatkową pielęgnację w formie np. automasażu szybko przyniesie efekty. Przede wszystkim poprawi mikrokrążenie, ale również poprawi wchłanianie preparatów kosmetycznych i będzie fantastycznym stymulatorem dla naszej skóry.


Autorką tekstu jest Małgorzata Chełkowska – współzałożycielka marki YONELLE, doktor nauk chemicznych i naukowiec, tworząca kosmetyki od ponad 20 lat.

Sprawdź aktualne produkty w ofercie specjalnej

Opinie
TRIFUSÍON Endoliftingujący Krem Młodości
4.94 (34)
5
(33)
4
(0)
3
(1)
2
(0)
1
(0)
Dodaj opinię
TRIFUSÍON Endoliftingujący Krem Młodości
YONELLE - TRIFUSION
TRIFUSÍON Endoliftingujący Krem Młodości
Sortuj według

NajnowszeSortuj

Sortuj według
 1. Iren**
  Rewelacyjny krem

  Kupiłam kolejny raz ! Krem rewelacyjny dla mojej cery ( 44 lat) Skóra nawilżona , napięta , dobrze chłodnie krem . Zarówno na noc jak i pod makijaż to mój ulubieniec.

 2. iv***@.

  Używam od niedawna, ale skora jest wyraźnie napięta, krem dobrze się wchłania, delikatny zapach, piękne opakowanie. Czekam na dłuższe efekty

 3. jo*************@.

  Moja mega wrażliwa, alergiczna skóra, odżyła. Krem działa na nią kojąco, intensywnie ją nawilża i ujędrnia ,sprawia, że moja twarz nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu.

 4. ma*******@.

  To najlepszy krem jaki miałam, moja sucha skóra pokochała go. Rewelacja

 5. an*********@.

  Ten krem jest mega cera nawilżona odmłodzona w życiu nie miałam lepszego kremu gorąco polecam sama kupiłam z polecenia nie żałuję warto było ❤️

Strony 1 z 7