krem koncentrat botulinowy

KREM, KTÓRY TRAFIA DO CELU

DEDYKOWANA PIELĘGNACJA

Cera dojrzała nie daje się łatwo zaszufladkować, a „odmładzanie” to zbyt ogólne hasło, które nie wystarczy, by wybrać odpowiednią pielęgnację. Trzeba więc przyjrzeć się skórze jak mapie, by zauważyć konkretne wskazówki, które doprowadzą do celu: prawdziwego problemu wymagającego regularnej pielęgnacji. Dwa z takich problemów występują często i są trudne do rozwiązania. Chodzi o zmarszczki i pękające naczynka – to najpotężniejsi wrogowie cery dojrzałej.

 

Rezultat stosowania pielęgnacji w połączeniu z masażem pojawia się już po siedmiu dniach, wtedy zmarszczki mimiczne zmniejszają się aż o 15%, a po kolejnych 30 dniach można już mówić o efekcie odmłodzenia.

Problem – zmarszczki mimiczne

Ile razy dziennie się uśmiechasz? Mrużysz oczy, podnosisz brwi, marszczysz czoło? Jeśli wierzyć naukowcom, nasze mięśnie twarzy mogą się kurczyć nawet 15 tys. razy w ciągu doby. W samym uśmiechu bierze udział do 40 mięśni, a dorosły śmieje się przeciętnie 15 razy dziennie (dla porównania dziecko w wieku przedszkolnym śmieje się nawet 400 razy!). Nic więc dziwnego, że z wiekiem nasza mimika pozostawia na skórze trwałe ślady w postaci zmarszczek, takich jak: poprzeczne bruzdy na czole, „kurze łapki” czy „lwie zmarszczki”. Kiedy pokazujemy emocje, mięśnie się kurczą i widać głębsze bruzdki, a kiedy się rozkurczają, zmarszczki stają się płytsze, ale nie znikają, jakby skórze brakowało miejsca, by się rozluźnić. Przyczyn tego stanu należy szukać w osłabieniu włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Z wiekiem siateczka, którą tworzą, staje się wiotka i traci sprężystość. Poza tym ubywa kwasu hialuronowego, tak ważnego w zatrzymywaniu wody w skórze, a procesy utleniania niszczą komórki we wszystkich jej warstwach. W efekcie pod wpływem stale kurczących się mięśni w osłabionej skórze dochodzi do utrwalenia zmarszczek mimicznych.

Do tej pory w najskuteczniejszą broń na zmarszczki mimiczne wyposażone były gabinety medycyny estetycznej. Chodzi o ostrzykiwanie botuliną, które wciąż jest sprawdzonym sposobem na głębokie i płytkie bruzdki. Jak to działa? Niewielka ilość tej substancji podana w mięsień powoduje jego całkowite rozluźnienie, a kiedy przestaje się on kurczyć, skóra ulega wygładzeniu.

Efekt perfekcyjnie gładkiej cery

A gdyby wyeliminować igłę, znieczulenie, ale zostawić efekt perfekcyjnie gładkiej cery? Tak właśnie działa pielęgnacja inspirowana zabiegiem ostrzykiwania botuliną. Najnowszy preparat Trifusion Krem-Koncentrat Botulinowy to silny i nowoczesny kosmetyk, który działa rozluźniająco na mięśnie twarzy. Jak mikrochirurg – precyzyjnie wprowadza do skóry poszczególne składniki: spilantol, o działaniu zbliżonym do botuliny, heksapeptyd, zmniejszający kurczenie mięśni, oraz fillery hialuronowe, wypełniające zmarszczki. Aby przyspieszyć wchłanianie formuły i ułatwić składnikom dotarcie do celu, słoiczek kremu został wyposażony w urządzenie do mikromasażu skóry. Niewielkie, praktyczne i łatwe w użyciu, emituje aż 10 tysięcy drgań na minutę! Ten niezwykły gadżet zapewnia przyjemne odczucie mrowienia i relaksu skóry. Rezultat stosowania pielęgnacji w połączeniu z masażem pojawia się już po siedmiu dniach, wtedy zmarszczki mimiczne zmniejszają się aż o 15%, a po kolejnych 30 dniach można już mówić o efekcie odmłodzenia.

Problem – naczynka

Kiedy już wiemy, co zrobić z problemem zmarszczek mimicznych, warto się przyjrzeć kolejnemu – z naczynkami. Drobne sinoczerwone żyłki, układające się w charakterystyczną siateczkę widoczną na policzkach i nosie. Specyficzna cecha cer w naszym zmiennym klimacie i zmora cer dojrzałych, a zarazem defekt kosmetyczny, który wymaga stosowania jasnych, porcelanowych korektorów i kryjących podkładów.

Jak to się dzieje, że najmniejsze naczynka, czyli kapilary, pękają?

Ich delikatne i kruche ścianki źle znoszą szybkie zmiany temperatury, złą dietę, nałogi i kontakt ze słońcem. Właśnie w takich sytuacjach rozszerzają się i pękają. Niestety proces starzenia, stres i hormony żeńskie (estrogeny) powodują osłabienie ścianek i mięśniówki naczyń, odpowiedzialnej za ich kurczenie i rozszerzanie. Z czasem, zamiast szybko reagować na zmiany w otoczeniu, po prostu nie wytrzymują napięcia i trwale się rozszerzają. A to znak, że będą prześwitywać, szczególnie przez cienką i suchą cerę, a w razie stresu dołączy do tego zaczerwienienie. Zamiast więc ukrywać i dokładać kolejną warstwę podkładu, zadajmy pytanie: czym pielęgnować cerę dojrzałą, obarczoną problemem rozszerzonych naczyń?

Pielęgnacja cery dojrzałej z problemem rozszerzonych naczyń

Niewiele kremów zawiera skład dopasowany do takiej skóry. Najnowszy preparat Trifusion Endoliftingujący Krem do cery naczynkowej już samą nazwą sugeruje trafiony wybór. Znajdziemy w nim witaminę P zamkniętą w nanodyskach (VIT P Nanodisc Pharma Complex), która „wycisza” zaczerwienienia pojawiające się pod wpływem stresu oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Kolejny składnik odpowiada za efekt odmłodzenia i poprawę naprężenia cery – to siateczka naprężająca i aktywne peptydy. Wklepywany rano i wieczorem krem wygładzi skórę, wyrówna jej koloryt i zadba, by w kolejnej stresującej sytuacji nie doszło do zaczerwienienia.

Ekspert Yonelle radzi:

Mam bardzo delikatną skórę wokół oczu i na skroniach. Czasem mam wrażenie, że przypomina cienką, pomarszczoną bibułkę. „Kurze łapki”, zmarszczki i bruzdki mimiczne są bardzo wyraźne, kiedy się śmieję – to wszystko sprawia, że wyglądam na zmęczoną. Zwykłe kremy nie pomagają.
Dziękujemy za przesłanie pytania. Pani problem dotyczy co drugiej kobiety dojrzałej, więc nie jest Pani sama. Martwi nas okolica oczu, bo jest najcieńsza i najszybciej ulega procesom starzenia. Drobne bruzdki, zmarszczki i „kurze łapki” nie reagują na kremy nawilżające, to za mało. Należałoby wygładzić je specjalnym preparatem. Takim właśnie produktem jest Trifusion Krem-Koncentrat Botulinowy. Rozluźni napięcie, które powoduje załamywanie się skóry wokół oczu i powstawanie zmarszczek. Jego skład został zainspirowany zabiegami medycyny estetycznej, a praktyczne urządzenie do mikromasażu skóry zwiększa jego skuteczność.
Tu obejrzysz, jak stosować masażer

Mam cerę naczynkową, ale stosuję kremy do dojrzałych cer, bo mam 50 lat i moja skóra potrzebuje „czegoś mocniejszego”. Zrezygnowałam z zabiegów laserowego zamykania naczyń, bo musiałabym powtarzać je co kilka miesięcy, a źle znoszę ból. Ciągle szukam odpowiedniego kremu, który złagodziłby problem z naczyniami i jednocześnie ujędrnił cerę.
Bardzo dobre pytanie, szczególnie dla kobiet, które bezskutecznie zmagają się z cerą naczynkową. Przyczyn kruchości naczyń jest bardzo dużo, w większości dotyczą środowiska, w którym żyjemy, ale przecież nie bez znaczenia są też wewnętrzne skłonności i zaburzenia równowagi hormonalnej. Laser pomaga wtedy tylko na chwilę, bo po zabiegu kolejne naczynia ulegają rozszerzaniu. Dobra pielęgnacja powinna zawierać dwa rodzaje składników: na naczynka i odmładzające. Tak jest w przypadku Trifusion Endoliftingującego Kremu do cery naczynkowej. Już po wklepaniu można poczuć, że skóra staje się bardziej jędrna, a to dzięki siateczce naprężającej. Z kolei naczynia dostają dawkę witaminy P, która łagodzi, wyrównuje koloryt, a z czasem zapobiega pojawianiu się zaczerwienień w reakcji na stres.
Polecamy:

  • Darmowa dostawaBestsellerPrezent
    TRIFUSÍON Krem-Koncentrat Botulinowy
    329,00 
  • Darmowa dostawa
    TRIFUSÍON Endoliftingujący Krem Do Cery Naczynkowej
    329,00 

Autor:

Małgorzata Milewska
Kierownik Działu Pielęgnacja Twarzy Yonelle Beauty Institute

Dodaj komentarz