DLACZEGO RÓŻA UWODZI?

ODKRYJ NIEZWYKŁY POTENCJAŁ RÓŻY!

Ich delikatne kwiaty od zawsze towarzyszyły kobietom. Pojawiły się w historii mitycznej Wenus, otaczały Kleopatrę zakochaną w Marku Aureliuszu, od wieków zamykane są w najpiękniejszych kompozycjach perfum i kosmetyków… Róże nie tylko uprzyjemniają nam codzienność. Ich wyjątkowe piękno, magiczna moc, niezwykły aromat i działanie kosmetyczne sprawiają, że róża stała się synonimem delikatności, eteryczności… i kobiecości.

Niezwykła historia róż sięga daleko w przeszłości: pierwsze skamieliny ze śladami tych roślin liczą sobie 40 milionów lat! Ich piękno i działanie lecznicze mieliśmy okazję docenić bardzo szybko, gdyż róże trafiły już do starożytnych ogrodów. Przez setki lat te niezwykłe rośliny towarzyszyły ludziom pełniąc rolę dekoracyjną, leczniczą i kosmetyczną. Grecy i Rzymianie ozdabiali nimi swoje ogrody i domostwa, płatkami róż zasypywali stoły biesiadne i podłogi oraz kąpali się w wodzie różanej. Z kolei Hipokrates wykorzystywał je do leczenia swoich pierwszych pacjentów, a rzymskie patrycjuszki pielęgnowały cerę maseczkami z płatków róży. Róże inspirowały malarzy, rzeźbiarzy, śpiewaków stając się głównym tematem wielu dzieł sztuki. Co więcej, róża to roślina, która pojawiała się na kartach historii sztuki najczęściej! Artyści docenili jej piękno oraz niezwykłość. Jednak nie oni jedyni. Zapach róż oraz ich właściwości kosmetyczne od setek lat fascynują naukowców, dlatego róże wciąż są przedmiotem badań, a ich wyniki są zachwycające.


KWIAT PIĘKNA

Olejki, ekstrakty, woda różana mają niezwykle szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry… Zawarte w nich składniki aktywne i antyoksydanty skutecznie przedłużają młodość i kompleksowo odmładzają wygląd skóry. Róża biała ujednolica, rozjaśnia koloryt cery, redukuje wytwarzanie wolnych rodników pod wpływem zanieczyszczeń środowiska. Różę damasceńską charakteryzuje wysoka aktywność przeciwzmarszczkowa, redukuje także „pory”, zmniejsza widoczność zaczerwienień cery naczynkowej. Róża prowansalska zwana także różą stulistną działa przeciwrodnikowo. Zaś dzika róża ma doskonałe własności regenerujące, wzmacniające skórę. Natomiast róża alpejska działa przeciwstarzeniowo według nowego mechanizmu – redukuje ilość komórek starzejących się. Poprawia elastyczność, ogranicza zaczerwienienia i odmładza wygląd skóry. Róże znakomicie wspierają barierową funkcję skóry. Pomimo tak szerokiego spektrum działania, to dopiero początek długiej listy zalet składników pozyskiwanych z róż, po którą sięgnęliśmy łącząc ją z najnowszymi technologiami posiadającymi światowy patent.

SKÓRA PIĘKNA JAK PŁATEK RÓŻY

MULTITECHNOLOGIA INFUZJI PIĘCIU RÓŻ oraz WITAMINY C W NANODYSKACH™.

W najnowszej serii ROSES zastosowaliśmy różę damasceńską, białą, prowansalską, alpejską i dziką. Składniki z pięciu gatunków róż są idealne do delikatnej skóry twarzy i pod oczami. Poprawiają mikrokrążenie, rozjaśniają koloryt skóry, działają przeciwzmarszczkowo. Witamina C chroni skórę przed wolnymi rodnikami, bierze udział w tworzeniu nowego kolagenu, rozjaśnia cerę i zwiększa jej odporność, a NANODYSKI™ zwiększają przenikanie witaminy C o 270%.

EMOCJONALNY EFEKT PIĘKNOŚCI

W serii ROSES zaczerpnęliśmy także z wiedzy psychodermatologii, która zajmuje się analizą interakcji MÓZG – SKÓRA oraz SKÓRA – MÓZG. Najnowsze badania dowodzą, iż stres ma wpływ na starzenie się skóry. Odpowiada on za pogorszenie funkcji barierowych i zwiększenie TEWL (przeznaskórkowa utrata wody), co prowadzi do wielu dysfunkcji. Zaś stan relaksu i dobrostan poprawia funkcje i jakość skóry. Ów proces działa także w drugą stronę: jakość i stan skóry daje poczucie satysfakcji i zadowolenia, co polepsza stan emocjonalny. Bazując na psychodermatologii oraz zaawansowanych badaniach w najnowszej serii zastosowaliśmy EMOCJONALNY EFEKT PIĘKNOŚCI: kosmetyki ROSES mają zwiększony potencjał odnawiania skóry i nadawania jej perfekcyjnego wyglądu dzięki wykorzystaniu potwierdzonej naukowo interakcji MÓZG-SKÓRA. Urzekający zapach róż daje emocjonalną przyjemność, poprawia nastrój, dodaje energii i optymizmu. Przenosi w aurę radości, zmysłowości i odprężenia. Dzięki temu skóra staje się jeszcze piękniejsza i pełna blasku!

ODMŁODZONA SKÓRA STAJE SIĘ JESZCZE PIĘKNIEJSZA I PEŁNA BLASKU

Seria ROSES to trzy kosmetyki doskonale uzupełniające swoje działanie oraz bazujące na rytmie dobowym skóry. Gwiazda serii – ELIKSIR PIĘKNOŚCI NASYCONY RÓŻAMI – zapewnia spektakularny blask i zachwycającą gładkość. Nawilża i regeneruje. Redukuje zaczerwienienia skóry naczynkowej, zapewnia witalności witalność i świeżość skórze zmęczonej, skórze z rozszerzonymi porami ściągnięcie i zmniejszenie ich widoczności, skórze problematycznej zmniejszenie niedoskonałości, skórze wrażliwej ukojenie i poprawę kondycji.

KREM PIĘKNOŚCI NASYCONY RÓŻAMI NA TWARZ I POD OCZY NA DZIEŃ w odczuciu jest delikatny jak płatek róży, jednocześnie intensywnie działa w kierunku odmłodzenia wyglądu skóry. W dzień zapewnia intensywną, przeciwzmarszczkową ochronę antyoksydacyjną. Rozświetla, rozjaśnia koloryt, nadaje zachwycającą gładkość. Doskonale witalizuje i nawilża cerę dojrzałą i zmęczoną. Zmniejsza skłonność do zaczerwienień i podrażnień cery naczynkowej.

KREM PIĘKNOŚCI NASYCONY RÓŻAMI NA TWARZ I POD OCZY NA NOC natomiast charakteryzuje aksamitna, przyjemnie lekka konsystencja, dopasowana zarówno do skóry twarzy, jak i pod oczami. W czasie snu silnie regeneruje i stymuluje metabolizm komórkowy. Dzięki niemu cera zmęczona nabiera młodzieńczego kolorytu i nowej energii. Skóra dojrzała staje się rozświetlona, witalna, jędrna, zachwycająco gładka, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Zaś cera naczynkowa jest ukojona, mniej wrażliwa i zaczerwieniona.  

„Serię ROSES stworzyłyśmy z myślą o nas samych: kobietach, które szukają nie tylko innowacyjnych i skutecznych sposobów na piękny wygląd, ale także niezwykłe przyjemności w codziennej pielęgnacji.

Dlatego ROSES to zmysłowy rytuał, który łączy zaawansowaną technologię z luksusowym i kobiecym zapachem róży. EMOCJONALNY EFEEKT PIĘKNOŚCI YONELLE sprawia, że pielęgnacja ROSES jest jeszcze skuteczniejsza, gdyż ma zwiększony potencjał odnowy skóry i nadawanie jej perfekcyjnego wyglądu. Poprawia nastrój, daje emocjonalną przyjemność.

Poczucie przyjemności i relaksu daje pozytywne efekty na skrze. W YONELLE mamy na to naukowe dowody.”

-dr n. chem. Małgorzata Chełkowska i biolog Jolanta Zwolińska – założycielki YONELLE

 

Produkty Roses: