ANTYOKSYDANTY – SERCE I DUSZA SKUTECZNEJ PIELĘGNACJI ANTI-AGING 

Antyoksydanty mają moc – spowalniają upływający czas i hamują procesy starzenia się skóry. A wszystko dzięki ich niezwykłej umiejętności radzenia sobie z wolnymi rodnikami. Dlaczego to tak ważne w codziennej pielęgnacji?

Naszą skórę i cały organizm można porównać do pola walki, na którym nieustannie toczy się bitwa między antyoksydantami i wolnymi rodnikami. Dobra pielęgnacja dba o to, by szala zwycięstwa zawsze była po stronie tych pierwszych. By zrozumieć, dlaczego to tak ważne, warto przyjrzeć się z bliska wolnym rodnikom.

Nadmiar wolnych rodników szkodzi

Źródłem wolnych rodników jest tlen, który z jednej strony daje życie wszystkim organizmom na naszej planecie, a z drugiej, w czasie codziennych ważnych procesów metabolicznych, potrafi przekształcać się w niezwykle reaktywne, niszczycielskie atomy. Niewiele ponad 5% całego wdychanego przez nas tlenu może przejść na „złą stronę”, ale przeliczając to na tony, w ciągu całego życia nawet tona zmieni się w wyjątkowo złośliwe cząsteczki.

Te maleńkie rodniki to właśnie atomy, którym brakuje jednego elektronu. By go odzyskać, rodniki „polują” na nasze komórki. Przy pierwszej okazji błyskawicznie przyłączają się na przykład do białka, niszcząc tym samym strukturę błony komórkowej, DNA, a w efekcie zwyczajnie zaburzając równowagę w całym organizmie.

Ich powstawanie przyspiesza stres, smog, palenie tytoniu, opalanie. Dostarczamy ich sobie w nadmiarze stosując niezdrową dietę oraz smażąc, grillując i spożywając mocno wędzone potrawy. Wolne rodniki w nadmiarze niszczą nasze zdrowie – to już fakt, a lista konsekwencji jest bardzo długa. Miażdżyca, zwyrodnienia stawów, astma, demencja… lekarze ostrzegają, że rodniki tlenowe są współodpowiedzialne za wiele groźnych chorób.

Wolne rodniki a nasza skóra

Niesparowane atomy tlenu potrafią wyrządzić w skórze spore zamieszanie. Niszcząc lipidy, uszkadzają naturalny film ochronny. W głębszych warstwach naruszają włókna kolagenu i elastyny, osłabiając w ten sposób skórę i przyspieszają jej starzenie.

Efektem są głębsze zmarszczki oraz wiotka i mało elastyczna skóra. Wystarczy pomyśleć, że rodnik tlenowy może uszkodzić każdą komórkę, którą napotka na swej drodze… i od razu staje się jasne, że najważniejszą rolą pielęgnacji powinna być ochrona przed niszczycielskimi atomami.

I tu pojawiają się antyoksydanty, nazywane czasem „wymiataczami”.

Naturalna superbroń

Nasz organizm potrafi sobie radzić z niebezpieczeństwami. Dlatego posiadamy niezwykły, naturalny mechanizm obronny o nazwie ADS czyli antioxydant defense system. Co ciekawe – w czasie infekcji wirusowych lub w ramach walki z patogenami, wolne rodniki atakują również niebezpieczne komórki, wspierając walkę z chorobą. A mądry organizm jednocześnie uruchamia produkcję czynników, które mają utrzymać rodniki w ryzach.

Czynniki te to właśnie antyoksydanty. Wśród nich są na przykład naturalnie produkowane enzymy, jednak to niewystarczająca tarcza, a najlepiej wspierają ją antyoksydanty egzogenne, a więc „wymiatacze”, których musimy dostarczać sobie z zewnątrz.

Jak dostarczać antyoksydanty?

Stosując zdrową dietę, przede wszystkim bogatą w witaminy, wśród których najważniejsza jest m.in. witamina C. I wszystko byłoby idealnie, gdyby równowaga między rodnikami i antyoksydantami była wciąż zachowana. Jednak środowisko, w którym żyjemy oraz intensywny tryb życia, rzadko pozwala nam na utrzymanie harmonii. I wtedy dochodzi do zjawiska zwanego stresem oksydacyjnym. Dlatego tak ważne jest regularne dostarczanie sobie antyoksydantów.

By wesprzeć skórę i zapewnić jej ochronę przed wolnymi rodnikami, w YONELLE powstała seria kosmetyków LUMIFUSION. Oparta jest na działaniu WITAMINY C PREMIUM. To potężny zastrzyk antyoksydantów dla zachowania zdrowia i młodości skóry. Działa m.in przeciwstarzeniowo, rozjaśnia skórę, zapobiega powstawaniu przebarwień i przywraca młodzieńczą świeżość. Ale to dopiero początek! W serii, aktywne formy witaminy C połączone zostały z innymi skutecznymi antyutleniaczami: resweratrolem zamkniętym w NANODYSKACH™ i ekstraktem z YUZU (grejpfrut japoński). Tak powstał Collagen Booster rozjaśniający przebarwienia, odnawiający skórę, o silnym działaniu anti-aging.

Seria LUMIFUSION

W kremach (KOLAGENOWY KREM NA DZIEŃ I NA NOC Z WITAMINĄ C PREMIUM oraz  NAPRAWCZY KREM NA NOC Z WITAMINĄ C PREMIUM) wykorzystana została nowatorska, przełomowa forma mikrobiotechnologicznego kolagenu. Jak mówi Małgorzata Chełkowska, dr nauk chemicznych, współtwórczyni YONELLE:

Kolagen mikrobiotechnologiczny to bardzo ciekawy, zaawansowany biotechnologicznie składnik kosmetyczny, który zastosowaliśmy w naszej nowej serii LUMIFUSION. Jest pozyskiwany w sposób przełomowy, innowacyjny, wegański i ekologiczny. Wytwarzamy go w… roślinie. „Programujemy” ją w taki sposób, aby produkowała kolagen o sekwencji kolagenu ludzkiego typu I. Dzieje się to pod całkowitą kontrolą atmosferyczną – bez wpływu zanieczyszczenia środowiska czy pestycydów, a co za tym idzie: substancji alergizujących. Taki sposób wytwarzania pozwolił nam na pozyskanie naturalnego, czystego składnika. Jest to jeden z pierwszych razy, gdy przemysł kosmetyczny sięga po tak zaawansowane, nowoczesne narzędzie.

Małgorzata Chełkowska, dr nauk chemicznych,
współtwórczyni YONELLE

Nie można nie wspomnieć o specjalnej formule aktywnego peelingu – mowa o ROZJAŚNIAJĄCYM AHA PEEL Z WITAMINĄ C PREMIUM.

W kosmetyku zastosowano autorski kompleks LACTIFERUL™, który zawiera: biologicznie czynną witaminę C, kwasy ferulowy i fitowy, bioaktywne polifenole z kory klonu kanadyjskiego oraz 5 alfahydroksykwasów: glikolowy, jabłkowy, winowy, cytrynowy, biotechnologiczny kwas mlekowy.

Jego zadanie to rozjaśnienie kolorytu cery, wygładzenie, nawilżenie, redukcja przebarwień oraz ujednolicenie karnacji. Wielkim atutem kosmetyku jest podwójne działanie, czyli połączenie efektu pilingującego z hydroaktywnym nasączaniem skóry, co daje bardzo bogate odczucie odmłodzenia i upiększenia wyglądu cery.

Serią LUMIFUSION zachwyci się skóra dojrzała, skłonna do przebarwień oraz innych objawów starzenia się, także naczynkowa, delikatna oraz wrażliwa. Niezwykłe składniki, skuteczne formuły i aksamitne konsystencje w serii dają skórze to, co najważniejsze: broń przeciw wolnym rodnikom oraz ochronę przed niszczeniem tak ważnego dla pięknej skóry kolagenu.

Odwiedź nasze media społecznościowe:


Jeśli nie jesteś pewna, jaki kosmetyk odpowie na potrzeby Twojej skóry, napisz do nas na doradztwo@yonelle.pl – kosmetolog YONELLE dobierze dla Ciebie pielęgnację doskonałą.

Dodaj komentarz