5 ZASAD JAK PRZECIWDZIAŁAĆ PIERWSZYM OZNAKOM STARZENIA SIĘ SKÓRY

Kosmetolodzy YONELLE – eksperci w pielęgnacji anti-aging – przygotowali listę “5 zasad jak przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia się skóry”, które pozwolą ci na spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Promienna i zdrowo prezentująca się skóra to cel wielu kobiet, bez względu na wiek. Jednak, aby przez długie lata cieszyć pięknym i młodzieńczym wyglądem skóry, należy dbać o nią jeszcze przed wystąpieniem pierwszych oznak jej starzenia się. Na czym jednak powinna polegać owa pielęgnacja?

Kosmetolodzy YONELLE – eksperci w pielęgnacji anti-aging – przygotowali listę “5 zasad jak przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia się skóry”, które pozwolą ci na spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Zapraszamy do lektury!

ZASADA NR 1: ZDROWE NAWYKI

Piękna i promienna cera nie jest możliwa bez zdrowych nawyków i codziennych rytuałów w domowym zaciszu. Z tego powodu warto postawić na rutynę pielęgnacyjną. Skóra pokocha regularność, którą okażesz jej codziennie w porannym i wieczornym rytuale.

Od czego zacząć rutynę? Najważniejsze to oczyszczanie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń, które mogą się na niej kumulować podczas dnia oraz nocy np. pył, kurz czy resztki makijażu bądź w przypadku niektórych cer – nadmiar sebum. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom już od samego początku nie tylko oczyścisz skórę, ale sprawisz, że będzie to początek pielęgnacji i przygotowanie do aplikacji serum oraz kremów. Co istotne, regularne używanie kosmetyków odpowiednich dla danego rodzaju cery sprawi, iż skóra zachowa swoją gładkość, jędrność, nawilżenie oraz równomierny koloryt dzięki bogactwu składników.

Ważnym etapem naszej rutyny powinna być także pielęgnacja tygodniowa, którą charakteryzuje złuszczanie naskórka i usunięcie martwej warstwy negatywnie wpływającej na efektywność wnikania preparatów kosmetycznych. Taki zabieg może zakończyć nałożenie odpowiednio dobranej maski, która będzie zastrzykiem substancji aktywnych.

ZASADA NR 2: OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Chcąc cieszyć się pięknym i młodzieńczym wyglądem skóry przez długie lata nie należy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu kosmetyków z filtrami UV. To ważne, aby ten nawyk budować od najwcześniejszych lat, gdyż efekty nadmiernego opalania oraz poparzeń skóry kumulują się przez lata i jego skutki stają się zauważalne drastycznie z wiekiem.

Cera osób, które przez lata nadmiernie eksponują swoją skórę na działanie promieni słonecznych przypomina wysuszone słońcem winogrono. Skóra staje się podobna do rodzynki: jędrność oraz zdrowy wygląd zostają zastąpione wyraźnie pomarszczoną, suchą i szorstką w dotyku strukturą.

Właśnie dlatego należy pamiętać o korzystaniu ze słońca z dużą dozą odpowiedzialności. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się jego urokami przez długie lata, a przy tym będziemy pewni, że skóra czerpie z niego tylko to co najlepsze.

Pojawia się zatem pytanie: przed czym tak naprawdę mamy się chronić?


Do Ziemi dociera światło widzialne, podczerwone oraz promienie ultrafioletowe UV. Właśnie te ostatnie – a dokładniej promieniowanie UVA i UVB – skupiają największą uwagę dbających o skórę kobiet, kosmetologów i lekarzy dermatologów. Promieniowanie UVB sprawia iż skóra jest muśnięta opalenizną oraz jest stymulowana do wytwarzania witaminy D. Ten rodzaj promieni pobudza melanocyty do produkcji melaniny, ale jest również winowajcą rumienia, a niekiedy oparzeń. Ilość tego promieniowania zmienia się wraz z porą roku, w przeciwieństwie do stałego natężenia promieniowania UVA, które jest przebiegłe w swoim działaniu. Nie daje ono skutków ubocznych odczuwalnych chociażby w postaci rumienia. Jednak kiedy nastąpi nadmierna ekspozycja skóry na ten rodzaj promieni, oddziaływają one negatywnie na naszą skórę „po cichu”.

Promieniowanie UVA powoduje przesuszenie skóry i znaczną szorstkość spowodowaną nadmiernym rogowaceniem skóry, utratę jędrności spowodowaną procesami degeneracyjnymi zachodzącymi w strukturze kolagenu. UVA wpływa również negatywnie na samo DNA komórek skóry, zaburzenie pracy melanocytów czy wytwarzanie ogromnych ilości wolnych rodników, nie wspominając o negatywnym działaniu na naczynia krwionośne powodując liczne teleangiektazje – a to tylko część z negatywnych aspektów działania UVA na skórę. Zatem warto pamiętać o włączeniu do naszej porannej rutyny kremów z filtrami UV, aby chronić naszą skórę każdego dnia.

ZASADA NR 3: DOBOWY RYTM SKÓRY

Komórki skóry nie mogą wykonywać wszystkich „obowiązków” jednocześnie, gdyż angażowałoby to zbyt dużo energii. Dlatego procesy komórkowe są zaprogramowane w czasie i podlegają 24 godzinnemu cyklowi, który określa się mianem dobowego rytmu skóry. Możemy go podzielić na rytm dzienny oraz nocny.

Nocą intensyfikują się procesy regeneracyjne skóry. Zatem łatwo dosłownie zauważyć wpływ snu na wygląd i kondycję skóry, która według licznych badań naukowych jest znacznie lepsza u osób, które śpią odpowiednią liczbę godzin oraz dbają o jego higienę. Około godziny siódmej rano skóra rozpoczyna rytm dzienny. Procesy naprawcze zwalniają tempo i skóra przechodzi w tryb ochrony. Słońce, wiatr, zanieczyszczenia powietrza… To tylko niektóre z zagrożeń, z którymi musi się zmierzyć nasza skóra.

Zatrzymanie procesu starzenia się komórek skóry jest niemożliwe, ale jak najbardziej możemy ten proces istotnie spowolnić dzięki odpowiedniej jakości snu oraz kosmetykom odpowiadającym rytmowi dobowemu skóry, które odpowiedzą za pobudzenie regeneracji skóry, na przykład: FORTEFUSÍON KREM NA NOC Z MELATONINĄ I KWASEM HIALURONOWYM FORTE, MEDIFUSÍON KREM „SMART” Z NIACYNAMIDEM CHRONIĄCY MŁODOŚĆ SKÓRY lub kosmetykom z serii ROSES.

ZASADA NR 4: NAWILŻENIE

Odpowiednio nawilżona skóra emanuje blaskiem i stwarza wrażenie „soczystości”. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia powinno być podstawą pielęgnacji w przypadku każdego rodzaju cery. Naszym celem, w przypadku przesuszenia skóry, powinna być odbudowa warstwy hydrolipidowej, która będzie zapobiegać przeznaskórkowej utracie wody. Z tego powodu ważne jest używanie preparatów nawilżających mających zdolność do wnikania w głąb skóry i działania wielopoziomowego.

Pamiętać trzeba, iż skóra nawilżona wygląda młodziej, zmarszczki są mniej widoczne i wypełnione. Stosowanie zatem dobrej jakości serum i kremu o właściwościach silnie nawilżających to podstawa. Kosmetykami nacelowanymi na intensywnie nawilżenie są produkty z serii FORTEFUSÍON, które posiadają w swoim składzie KWAS HIALURONOWY FORTE działający jak „bank wody”, z którego skóra zawsze może czerpać jej tyle, ile potrzebuje.

ZASADA NR 5: JOGA TWARZY

Sposobów na zachowanie młodości skóry jest wiele, wyżej wspomniane to jedne z najbardziej kluczowych, ale pokusa o napisaniu paru słów o… jodze twarzy wydaje się być uzasadniona. Dlaczego?

Pod piękną skórą kryją się mięśnie twarzy. Dlaczego więc ich nie ćwiczyć? Skupiamy się na ciele widząc zadowalające nas efekty, a zapominamy, że owal twarzy można podkreślać nie tylko skalpelem. Odpowiednio dobrane techniki jogi potrafią zdziałać spektakularne efekty ujędrniająco-odmładzające.

Dlatego kosmetolodzy Instytutu YONELLE – eksperci w dziedzinie pielęgnacji twarzy i ciała – opracowali automasaże wspomagające efektywność działania kosmetyków odmładzających wygląd skóry dojrzałej. Zapraszamy do ich obejrzenia pod linkiem: www.yonelle.pl/automasaze.

Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad oraz zastosowaniu odpowiednio dobranej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej skóra będzie starzeć się wolnej, a efekty upływającego czasu będą mniej widoczne.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki kosmetyk odpowie na potrzeby Twojej skóry, napisz do nas na doradztwo@yonelle.pl – kosmetolog YONELLE dobierze dla Ciebie pielęgnację doskonałą.