jak pielęgnować kąciki ust

KĄCIKI W GÓRĘ!

IDEALNE USTA

Perfekcyjnie wyrzeźbione, gładkie i delikatnie zarumienione usta są jak pączek róży, który chciałoby się chronić, by zachował swoje piękno już na zawsze. I choć często zapominamy o pielęgnacji tej wrażliwej okolicy, to kiedy pojawia się problem – przesuszony naskórek, pierwsze drobne zmarszczki – wpadamy w panikę. Niepotrzebnie. Są już sposoby, by spowolnić upływ czasu i zadbać o usta z taką samą uwagą, jaką poświęcamy skórze.

 

Kąciki uniesione ku górze zaczną powoli opadać. Czy można coś z tym zrobić? Na szczęście tak. Jak we wszystkich dziedzinach związanych ze zdrowiem i urodą warto zacząć od codziennej profilaktyki.

PEŁNE, IDEALNE USTA 

Angelina Jolie, Julia Roberts czy Scarlett Johansson – trzy hollywoodzkie aktorki, które łączy bardzo charakterystyczny element urody: duże, pełne i piękne usta. Z podziwem patrzymy, jak idealnie wyglądają na czerwonym dywanie. Tak właściwie mogłyby zrezygnować z makijażu, bo mają to coś! A konkretnie – pełne, idealne usta, które działają jak eliksir odmładzający i sprawiają, że uśmiech ich właścicielek robi wrażenie na wszystkich. Niech ten obraz będzie inspiracją do działania i do pielęgnacji ust, która wykracza poza nakładanie kolorowej pomadki.

USTA TEŻ SIĘ STARZEJĄ

W końcu procesy starzenia dotyczą ust w takim samym stopniu jak cery czy ciała. Co się z nimi dzieje? Z czasem tracą objętość – to pierwszy sygnał, żeby zacząć działać. Patrząc na twarz z profilu, widać, że usta stają się płaskie, a łuk kupidyna mniej wyrazisty. Ich kontury powoli się zacierają. Kolejny etap zmian dotyczy przesuszenia i utraty koloru. Usta bledną, ich czerwień nie jest już tak żywa, bo mikrokrążenie w najmniejszych naczyniach krwionośnych zwalnia. Fotostarzenie też nie pomaga. Podobnie jak w skórze twarzy – kolagen i elastyna słabną, mięsień okrężny, ułożony niczym obręcz wokół ust, traci sprężystość i pojawiają się drobne zmarszczki palacza. Niestety lista zmian wcale się na tym nie kończy. Usta są też podatne na przebarwienia, a ich kształt może się z czasem zmienić. Kąciki uniesione ku górze zaczną powoli opadać. Czy można coś z tym zrobić? Na szczęście tak. Jak we wszystkich dziedzinach związanych ze zdrowiem i urodą warto zacząć od codziennej profilaktyki.

SPOSÓB NA PIĘKNE USTA

Usta kochają bogate i luksusowe konsystencje, które po nałożeniu rozpuszczają się i wnikają do skóry bez pozostawiania tłustego filmu. Taką perfekcyjną formułę można znaleźć w najnowszej linii kosmetyków Diamond w Diamentowym Kremie Młodości Nº5 na twarz i na usta . Niezwykle praktyczny pomysł, by połączyć pielęgnację twarzy i ust to pierwsza zaleta produktu. Kolejna to oczywiście skład, a w nim: subtelnie rozświetlające złoto i diament, peptydy, antyoksydanty, spilantol o działaniu wygładzającym zmarszczki mimiczne i olej tsubaki. Ten ostatni jest bogaty w kwasy omega-3 i omega-6 oraz antyoksydanty, dlatego przywraca delikatnej okolicy elastyczność. Efekty robią wrażenie. Po pierwsze, krem spłyca zmarszczki mimiczne, po drugie, wygładza i nawilża skórę, regeneruje i łagodzi. Usta szybko odzyskują jędrny wygląd, stają się gładkie i nawilżone. O to właśnie nam chodzi. Wystarczy nakładać go rano i wieczorem, a jeśli chcesz, by efekty pojawiły się jeszcze szybciej, spróbuj automasażu ust. Dzięki niemu każde zaaplikowanie tej odmładzającej formuły może przynosić jeszcze więcej korzyści.

AUTOMASAŻ UST

Proste ruchy masażu szybko zapamiętasz, a z czasem staną się częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Oto wskazówki: opuszką palca ruchem okrężnym wygładzaj skórę wokół ust; oszczypuj górną i dolną wargę kciukiem i palcem wskazującym. Powtórz ten ruch dziesięć razy; ułóż palce wskazujące pionowo pod policzkami i wykonuj ruchy pulsujące ku górze. Taki ruch zapobiega opadaniu kącików ust oraz napina skórę twarzy.
Na zakończenie palcami wskazującymi naciśnij mocno skórę nad górną wargą. Przytrzymaj krótko, następnie przesuń palce w kierunku zewnętrznego kącika. Tego rodzaju ruch redukuje drobne linie i zmarszczki.


Można też rozdzielić pielęgnację dzienną i nocną, jako że mamy już do tego świetne narzędzie. To Diamentowy Ultra Krem na noc na twarz i usta. Jego formuła została przygotowana po to, by zapewnić skórze twarzy i ust osiem godzin regeneracji na najwyższym poziomie! Zawiera złoto, peptydy, antyoksydanty, ceramidy, fosfolipidy i – uwaga – jedwab, który „otula” skórę i nadaje jej aksamitną gładkość i wygląd. Taki skład sprawia, że po obudzeniu ma się wrażenie posiadania promiennej cery, zmarszczki ulegają wygładzeniu, a usta stają się pulchne i gładkie, jak u hollywoodzkich gwiazd. Warto więc pamiętać, by krem ten nakładać metodą automasażu.

Polecamy:

 • Darmowa dostawa
  DIAMENTOWA Maska Bankietowa
  139,00 
 • Darmowa dostawaBestseller
  DIAMENTOWY Krem i Maska pod Oczy i na Usta
  319,00 
 • Darmowa dostawaBestsellerPrezent
  DIAMENTOWY Krem Młodości N°5 na Twarz i Usta
  379,00 
 • Darmowa dostawaBestseller
  DIAMENTOWY Ultra Krem na Noc na Twarz i Usta
  379,00 

Autor:

Małgorzata Milewska
Kierownik Działu Pielęgnacja Twarzy Yonelle Beauty Institute

Dodaj komentarz